فروش آنلاین کالاهای تقلبی و غیراستاندارد در چین مسدود شد


به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی به نقل از پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،انتظار می رود تا سال 2020، مجموع هزینه هایی که صرف فروش آنلاین در کشور چین می شود به حدود 1 هزار میلیارد دلار آمریکا برسد. به گزارش warc.com وزارت تجارت چین، قصد متوقف ساختن فروش کالای تقلبی و دیگر فعالیت های مجرمانه را از طریق وب سایت های تجاری دارد.
بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، فعالیت های مجرمانه فروشگاه های آنلاین که در اصطلاح چینی «مسواک زدن» اتلاق می شوند و به معنای انجام تراکنش های تقلبی، عرضه محصولات تقلبی و نمایش نظرات مشتریان تقلبی بر روی سایت های فروش آنلاین می باشد.

در پیش نویس این قانون آمده است که دولت چین، قصد جریمه کردن اپراتورهای این عملیات تقلبی تا 500 هزار ین (80 هزار دلار آمریکا) را دارد و در صورتی که گزارش سوء رفتار آن ها به دپارتمان برسد، اپراتور متقلب جریمه خواهد شد. تحلیل گران و برندهای برتر اظهار می دارند که تصویب این گروه از قوانین جدید گام بزرگی در جهت کاهش شیوع کالاهای تقلبی و همچنین کالاهای موجود در بازار سیاه (قانونی ولی ارزان تر) خواهد شد؛ بنابراین بسیاری از عوامل مخدوش ساختن تصویر برندهای تجاری کاهش خواهند یافت.

برای مثال، الینور لئونگ، یک تحلیل گر در گروه سرمایه گذاری CLSA از هنگ کنگ معتقد است که قبل از حرکت به سمت بازار واقعی در چین، چنین نیرویی باید فعالیت خود را آغاز می کرد.

علی بابا نیز اعلام کرده که از این اقدام مبتکرانه دولت حمایت خواهد کرد تا صنعت تجارت چین و همچنین پرداخت الکترونیک امن این کشور توسعه یابد و به تجارتی سالم مبدل گردد؛ همچنین این شرکت گام هایی در جهت افزایش کیفیت فروشگاه های آنلاین خود نیز برداشته است.


اخبار مرتبط
 فروش آنلاین بیمه در چین به ۵۸ میلیارد دلار می رسد

فروش آنلاین بیمه در چین به ۵۸ میلیارد دلار می رسد

مشاهده

پیش بینی می شود که فروش آنلاین بیمه در چین با رشد فوق العاده ای تا سال ۲۰۱۹ به ۳۶۴.۵ میلیارد یوآن (۵۸.۷۶ میلیارد دلار) برسد.

یکشنبه 20 اردیبهشت ماه 1394
ادامه مطلب ...
تسهیلات تازه دولت چین برای گسترش تجارت الکترونیک

تسهیلات تازه دولت چین برای گسترش تجارت الکترونیک

مشاهده

دولت چین در نظر دارد -در راستای تغییر تمرکز از اقتصاد مبتنی بر ساخت و تولید به اقتصاد مبتنی بر صنایع با ارزش افروده بالا- به حمایت بیشتر از تجارت الکترونیکی بپردازد

دوشنبه 1 تیر ماه 1394
ادامه مطلب ...