درخواست از مرکز جهت بازنگری ممنوعیت دامنه های با پسوند ملی


پس از ارسال درخواست های مکرر کسب و کارهای اینترنتی دارای دامنه های ملی به انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی، مبنی بر مشکلات پیش آمده در این خصوص، نامه ای از طرف انجمن به شرح ذیل به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ارسال گردید.
با سلام

احتراماً پیرو اعلام آن مرکز پیرامون ممنوعیت اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به وب سایت های دارای دامنه ملی، توضیحات به شرح ذیل حضورتان اعلام می گردد.

وب سایت های دارای پسوند ملی در سامانه ثبت دامنه nic.ir به راحتی ثبت گردیده و هیچگونه اخطاری بابت ثبت آن داده نمی شود، بنابراین کاربران به راحتی و با خیال آسوده آن را ثبت و بر روی وب سایت خود تنظیم می نمایند. انتظار می رود در صورت اشکال قانونی ثبت اینگونه دامنه ها قبلاً با سازمان مذکور مذاکره صورت می گرفت تا از ثبت آنها جلوگیری می شد و مشکلات فعلی پیش نمی آمد. -همانطور که مستحضر می باشید وب سایت ها برای ارتقاء و حفظ جایگاه خود در بین رقبا، هزینه های بسیار زیادی را بابت مباحث فنی مانند سئو می نمایند که در طول زمان باعث افزایش رتبه و رونق کسب و کار آنان می گردد. بنابراین در صورت اجرای این قانون، سایر زحمات و هزینه های متحمل برای وب سایت های فوق، از بین خواهد رفت و دلیلی برای ادامه فعالیت آنها با دامنه جدید وجود ندارد.

پیشنهاد می گردد جهت کاهش مخاطرات اجرای این قانون، به جای عدم اعطای نشان اعتماد، با وب سایت های متخلف که سعی نموده اند با ثبت اینگونه دامنه ها شائبه دولتی بودن را برای کاربران القاء نمایند، برخورد جدی شود.

بدینوسیله خواهشمند است با توجه به تقاضاهای فراوان وب سایت های دارای پسوند ملی مبنی بر نابودی کسب و کار آنها با اجرای این قانون، تدبیری بیاندیشید تا از روش های کم مخاطره تر، قوانین اصلاح و اجرایی شود.


اخبار مرتبط

در حال حاضر خبر مرتبط با خبر جاری وجود ندارد