حرکت جدید آمازون


به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی به نقل از اقتصاد برتر، بزرگترین فروشگاه اینترنتی آمریکایی در تلاش است تا خدماتی اقتصادی “مبنی بر تقاضای آنلاین” را ارائه دهد .
آیا تا به حال پایگاه اینترنتی آمازون عرصه ای رو پیش رو داشته که قصد ورود به آن را نداشته باشد ؟! این غول اینترنتی پیش از آنکه به پایگاهی برای فروش و عرضه تمامی مایحتاج تبدیل شود ، فعالیت خود را با فروش آنلاین کتاب آغاز کرد .و نیز با ادامه ی آن به شاخه ای برای کتاب خوانان الکترونیکی در تلفن های هوشمند و تبلت ها تبدیل شده است.

در تاریخ ۳۰ مارس، شرکت آمازون از ارائه خدمتی تازه پرده برداشت ” توسعه ی اقتصادی بر پایه ی عرضه ی آنلاین” در پوشش (سرویس دهی منازل ) آمازون . به معنای شرکتی که متقاضیان و مشتریان را به نزدیک ترین محل ارائه خدماتی نظیر : امور ساختمانی ، مکانیک ، لوله کشی، آموزش موسیقی و حتی مراقبت از گوسفندان در چندین شهر آمریکا متصل میکند.

شرکت آمازون این طرح را تحت عنوان “خدمات منطقه ای آمازون” در تعداد انگشت شماری از شهر های آمریکا از اواخر سال ۲۰۱۴ مورد آزمایش قرار داد . که درحال حاضر این طرح ۴۱ ایالت را تحت پوشش قرار داده و درپی دستیابی به ارائه هر چه بهتر خدمات در ۳۰ منطقه ی شهری دیگر آمریکاست.

همانگونه که شرکت آمازون خدماتی را در خرید آنلاین به مشتریان ارائه میدهد سعی در عرضه ی خدماتی دیگر با هزینه های توافقی در محل را در نظر دارد . آمازون قصد در کاهش قسمتی از قیمت ها و در عمل سودی غیرمستقیم داشته باشد ، به عنوان مثال افراد تمایل بیشتری به خرید لوازم خانگی و یا لوازم الکتریکی نشان میدهند که خدماتی نظیر نصب در محل به همراه داشته باشند.

بر اساس این اقدام ، شرکت آمازون قلمرو خود را در کنار وب سایت هایی نظیر گسترش میدهد .

اگرچه این اقدام در تمامی زمینه ها به موفقیت دست نیافته برای مثال در زمینه گوشی های هوشمند ، اما آنان بر این اعتقادند ورود به بازاری جدید گونه ای از قدرت است . برخی از منتقدان ابراز نگرانی کردند که ارائه خدمات به گونه ای درهم ریخته ست اما رئیس فن آوری شرکت آمازون “ورنر وگلس” که اخیرا مورد انتقاد قرار گرفته ابراز کرد: این اقدام هنوز در مرحله ی ابتدایی قرار دارد .


اخبار مرتبط

در حال حاضر خبر مرتبط با خبر جاری وجود ندارد