تسهیلات تازه دولت چین برای گسترش تجارت الکترونیک


دولت چین در نظر دارد -در راستای تغییر تمرکز از اقتصاد مبتنی بر ساخت و تولید به اقتصاد مبتنی بر صنایع با ارزش افروده بالا- به حمایت بیشتر از تجارت الکترونیکی بپردازد
تسهیلات تازه دولت چین برای گسترش تجارت الکترونیک

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی به نقل از اقتصادنیوز ، دولت چین در نظر دارد -در راستای تغییر تمرکز از اقتصاد مبتنی بر ساخت و تولید به اقتصاد مبتنی بر صنایع با ارزش افروده بالا- به حمایت بیشتر از تجارت الکترونیکی در عرصه بین المللی بپردازد.

تجارت الکترونیک چین طی سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است. رشد طبقه متوسط و افزایش درآمد آنها برای کمپانی‌هایی مثل «علی‌بابا» و JD.com بسیار مفید بوده است.

دولت چین روز شنبه سیاست‌های جدید حمایتی خود را که شامل سیاست‌های مالیاتی و معرفی طرح‌هایی برای آسان کردن پرداخت‌های بین‌المللی است، اعلام کرد. در این راستا برای حمایت از تجارت الکترونیک، گمرک چین اجازه ترخیص کالا و سازمان نظارت بر کیفیت کالاها نیز اجازه قبول اظهارنامه‌ها و بررسی و ترخیص گروهی کالاهایی که از طریق تجارت الکترونیک مبادله می‌شوند را پیدا خواهد کرد.

همچنین این تسهیلات شامل کاهش مالیات صادرات الکترونیکی خرده فروشی و قبول پرداخت‌های مالیاتی بر پایه یوآن نیز است. بر اساس این سیاست‌ها اعلام شده است که مالکیت 100 درصدی موسسات تجارت الکترونیک برای شهروندان و کمپانی‌های غیر چینی منعی ندارد.

بر اساس آمار اداره دولتی مبادلات خارجی، از زمانی که دولت چین در سال 2013 اقدام به اجرای طرح پرداخت‌های خارجی کرد تجارت الکترونیکی در این کشور به 3.32 میلیارد دلار رسیده است. در همین حال ارزش مبادلات انجام شده در 5 ماهه نخست امسال برابر با کل سال 2014 بوده است.


اخبار مرتبط
فروش آنلاین کالاهای تقلبی و غیراستاندارد در چین مسدود شد

فروش آنلاین کالاهای تقلبی و غیراستاندارد در چین مسدود شد

مشاهده

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی به نقل از پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،انتظار می رود تا سال 2020، مجموع هزینه هایی که صرف فروش آنلاین در کشور چین می شود به حدود 1 هزار میلیارد دلار آمریکا برسد. به گزارش warc.com وزارت تجارت چین، قصد متوقف ساختن فروش کالای تقلبی و دیگر فعالیت های مجرمانه را از طریق وب سایت های تجاری دارد.

چهارشنبه 19 فروردین ماه 1394
ادامه مطلب ...
فروش خودرو در سایت علی بابا

فروش خودرو در سایت علی بابا

مشاهده

شرکت علی بابای چین که بزرگترین شرکت تجارت الکترونیکی دنیاست، یک واحد خودرو و یک واحد زندگی هوشمند تشکیل داد. علی بابا مانند سایر شرکت‌های فناوری چینی در شتاب برای معرفی خدمات اینترنتی و قابلیت‌های رایانشی در انواع مختلف محصولات مصرفی از تلویزیون و دستگاه‌های خانگی تا خودروهاست و به منظور نیل به این هدف بر روی قابلیت‌های آنالیز داده و رایانش ابری برای برتری یافتن و تکرار موفقیتش در تجارت الکترونیک در بخش‌های تخصصی‌تر دیگر حساب می‌کند.

جمعه 28 فروردین ماه 1394
ادامه مطلب ...
 فروش آنلاین بیمه در چین به ۵۸ میلیارد دلار می رسد

فروش آنلاین بیمه در چین به ۵۸ میلیارد دلار می رسد

مشاهده

پیش بینی می شود که فروش آنلاین بیمه در چین با رشد فوق العاده ای تا سال ۲۰۱۹ به ۳۶۴.۵ میلیارد یوآن (۵۸.۷۶ میلیارد دلار) برسد.

یکشنبه 20 اردیبهشت ماه 1394
ادامه مطلب ...
طرح شکایت علیه علی‌بابا

طرح شکایت علیه علی‌بابا

مشاهده

طبق این شکایت دادگاه نیویورک علی‌بابا را که غول تجارت الکترونیک چین است را به دلیل تقلب درفروش و عدم ارائه محصولات اصلی مارک‌های لوکس به دادگاه فراخواند.

چهارشنبه 30 اردیبهشت ماه 1394
ادامه مطلب ...