افزایش ایمیل اسپم با توجه به برگزاری دوشنبه بازار اینترنتی


سرپرست اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به “دومین جشنواره ملی هفته خرید اینترنتی با عنوان دوشنبه بازار اینترنتی ، که از 18 تا 25 اسفند ماه برگزار می گردد، گفت: احتمال افزایش ارسال ایمیل‌های ناخواسته(هرز نامه و spam) برای کاربران داده می شود.
سرگرد حمید کیانی در تعریف ایمیل های اسپم گفت: Spam ایمیلی ناخواسته است که بدون درخواست و به طور مکرر با محتوای تجاری در مقیاس بزرگ برای کاربران، بدون استثنا قائل شدن، ارسال می شود.

وی افزود: از این رو پلیس فتا پیش بینی می کند با توجه به برگزاری "دومین جشنواره خرید اینترنتی" شاهد حجم بالای ایمیل های اسپم باشیم.

سرگرد کیانی ادامه داد: فروشگاه های حاضر در این جشنواره برای تبلیغ فروشگاه و کالای خود بهتر است از روش های دیگر بهره ببرند.

همچنین در توصیه به کاربران در خصوص مقابله با ایمیل های اسپم گفت: برای مقابله با نامه‌های الکترونیکی ناخواسته تاکنون روش‌های متعددی ایجاد و این روند با توجه به ابعاد گسترده آن همچنان ادامه دارد و بهترین تکنولوژی که در حال حاضر برای توقف اسپم وجود دارد، استفاده از نرم‌افزارهای فیلترینگ است، چرا كه در این نوع برنامه‌ها، وجود کلید واژه‌های خاصی را در خط موضوع پیام، بررسی و در صورت شناسایی آنان، نامه الکترونیکی مورد نظر را حذف می‌کند.

وی ادامه داد: کاربران سعی کنند با بهره گیری از روش خودکار تقسیم بندی نامه های رسیده به صندوق پست الکترونیکی، در برابر نامه های مختلف ارسالی خبری، تبلیغی و ... لااقل با دسته بندی منطقی روبه رو باشند.

سرپرست اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا با بیان اینکه بهتر است در صفحات وبلاگ یا وب سایت خود یا صفحات الکترونیکی از درج ایمیل خود خودداری شود، افزود: کاربران در هر وب سایت، باشگاه مجازی و ... ثبت نام نکنند و ایمیل خود را در اختیار این سایتها قرار ندهند.

این مقام مسئول در ادامه گفت: سعی کنید یک id و پست الکترونیکی برای وب سایت ها و باشگاه ها داشته باشید و یک ایمیل هم برای کارهای ضروری و ارسال و دریافت نامه دوستان بگذارید. بدین گونه راحت تر می توانید نامه ها را بررسی کنید و هرگز دچار اسپم نمی شوید.

وی در توصیه به کاربران فضای سایبر گفت: استفاده از نرم افزارهای امنیتی و ضد ویروس، مرورگر وب و سیستم عامل به روز، بهترین سد دفاعی در برابر ویروس ها، بدافزارها و دیگر تهدیدهای آنلاین محسوب می شود.

سرگرد حمید کیانی در پایان گفت: پلیس فتا از کلیه کاربران می خواهد در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام نمایند.اخبار مرتبط

در حال حاضر خبر مرتبط با خبر جاری وجود ندارد